Nowe

Fani


Polska hate

Published on Luty 11th, 2014 | by Antoni Styrczula

1

OSKARŻAM!!!

Oskarżam polityków o cyniczne zbijanie kapitału politycznego na podsycaniu histerii w związku ze sprawą Mariusza Trynkiewicza.
Jesteście wyrachowani i niemoralni żerując na ludzkich obawach i strachu, a przy tym tchórzliwi, bo nie chcecie przerwać nakręcanej od miesięcy spirali nienawiści i lęku.
Wydaje się wam, że służycie w ten sposób społeczeństwu, ale jedynym motywem waszych słów i działań są chłodne kalkulacje polityczne.
Mówicie, że działacie w interesie społecznym, ale oceniając wasze słowa i czyny odnoszę wrażenie, że w d…e macie społeczeństwo i uważacie je za stado baranów, które im głupsze tym łatwiej nim rządzić.
Oskarżam media, zwłaszcza tabloidy i telewizyjne programy i kanały informacyjne, o kreowanie u swoich odbiorców postaw zemsty i odwetu, od których już niedaleka droga do linczu.
Oskarżam was o świadome, celowe i wyrachowane granie na najniższych ludzkich instynktach w pogoni za słupkami oglądalności i czytelnictwa.
z11165941QJesteście współodpowiedzialni za tworzenie i podtrzymywanie stanu histerii i paniki w wielu polskich domach.
Zapomnieliście, że waszym zadaniem jest „przekazywanie rzetelnych i bezstronnych informacji” oraz że „dobro czytelników, słuchaczy i widzów oraz dobro publiczne powinny mieć pierwszeństwo wobec interesów autora, redaktora, wydawcy lub nadawcy”.
Łamiecie przy tym codziennie zasadę dziennikarskiego obiektywizmu, która mówi, że „informacje powinny być zrównoważone i dokładne , tak by odbiorca mógł odróżnić fakty od przypuszczeń i plotek, oraz powinny być przedstawione we właściwym kontekście i opierać się na wiarygodnych i możliwie wielostronnych źródłach”. (Kodeks etyki dziennikarskiej SDP).
Oskarżam wreszcie nas samych, o czynne lub bierne uczestnictwo w tym opętańczym „danse macabre”, jakbyśmy rzeczywiście byli zgrają bezrefleksyjnych, moralnych „troglodytów”.

Tags: ,


About the Author

Antoni Styrczula

Opinii publicznej kojarzę się jako rzecznik prasowy Prezydenta RP, a także dziennikarz radiowo-telewizyjny i prasowy. Od wielu lat zajmuję się szkoleniami i doradztwem w zakresie public relations i marketingu politycznego. Jestem ekspertem w kreowaniu wizerunku firmy w e-przestrzeni i social mediach oraz zarządzaniu informacją w sytuacjach kryzysowych. W wolnych chwilach podróżuję. Przede wszystkim do Azji.One Response to OSKARŻAM!!!

  1. Adela lat 73 says:

    Podoba mi się ten idealistyczny tekst, Smyku. A teraz pora dorosnąć. Czas na postrzyżyny! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zabezpieczenie *

Back to Top ↑